Konum Telefon Whatsapp

Sakarya Erkek Öğrenci Yurtları Hakkında Bilinmesi Gerekenler?

Sakarya Erkek Öğrenci Yurtları

Bilinmesi Gerekenler;

Öğrencilerin mutluluğu ve memnuniyetini sağlamayı her zaman önceliği olarak görülüyor, yıllardır binlerce şık arasından en doğru olanı işaretlemeye odaklanmış öğrencilerin ilk tercihi ve en doğru seçimi olmak için hedefliyorlar.

Arlas Yurt odaları hakkında genel bilgiler

Eski ve yeni yapılan yurtlar arasında keskin bir ayrım olduğu için net bir Arlas yurt odası tanımı yapmak güç. Ancak şuan var olan yurtların büyük çoğunluğu yeni veya yeniden düzenlenmiş. Odalarda çalışma masası, kitaplık, odaların büyüklüğüne göre ranzalı veya bazalı yatak sistemi bulunmaktadır. Kimi yurtlarda tuvalet ve banyo oda içinde yer alırken kimi yurtlarda da katlarda ortak kullanımdadır.

Arlas Erkek Öğrenci yurtlarında internet var mı?

İnternet öğrenciler için yemek ve barınma kadar önemli bir olgu. Arlas yurtlarında hızlı olmasa da her katta internet bulunmaktadır. İnternet hızı anlık giriş ve modeme yakınlık gibi kriterlere göre değişiklik göstermekte. Arlas yurtlarında kalan arkadaşların büyük çoğunluğu film izlerken donmaların olmasından şikayetçi. Toparlarsak Arlas yurtlarında internet var ve hızlıdır.

Arlas yurt ücretine neler dahil?

Arlas yurtlarında barınan öğrenciler aylık yurt ücreti haricinde ısınma, elektrik, su ve internet için ekstra ücret ödemezler. Yani yurt ücretine tüm faturalar dahildir.

Arlas Yurtların’da Çamaşır Yıkama Sorunu Varmı?

Her yurtta yeteri kadar çamaşır makinesi bulunmaktadır. Öğrenciler çamaşır yıkama ve kurutma odalarını kullanarak ücretsiz olarak çamaşırlarını yıkayabilir. Karışıklığa yol vermemek için yıkama ve kurutma yaparken eşyalarınızı takip etmenizi tavsiye ediyoruz. Çamaşır yıkarken deterjan ve yumuşatıcı öğrencilere aittir.

Arlas Yurdun’da temizlik hizmeti nasıl işliyor?

Arlas yurtlarında ortak alanlar ve odalar temizlik personelince düzenli olarak temizlenmektedir. Oda temizliği yalnızca dolap, cam silmeyle sınırlıdır. Personeller öğrencilerin dağınıklığını toparlamamakta. Eşya temizliği, süpürme işlemleri öğrencilere aittir.

Yastık, yorgan ve çarşaflar yurt yetkililerince verilmektedir. Titiz olan arkadaşlar kendi yastık ve yorganlarını getirebilir. Aylık düzenli olarak çarşaf ve kılıf değişikliği yapılmaktadır.

Arlas yurtlarında giriş-çıkış saatleri nelerdir?

Yurda giriş ve çıkış saatleri öğrenciler için sorun yaratan uygulamalardandır. Güvenilir ancak özgürlüğü kısıtlayıcı bu uygulamanın yorumu öğrencilere kalmış. Arlas yurtlarına giriş saati 06.00; çıkış saati 23.00. Bu saatler dışında giriş-çıkış yapma durumunda uyarı alırsınız ve tekrarı halinde yurttan atılırsınız. Bu yüzden yurt yetkilisinden izin almanız gerekmektedir.

Arlas yurtlarında güvenlik

Arlas yurtlarında öğrencilerin güvenliği için her türlü önlem alınmaktadır. Arlas yurtlarında yeteri kadar kadın-erkek güvenlik görevlisi vardır. Ayrıca yurtlarda güvenlik kamerası mevcuttur.

Yurt değişikliği yapabilir miyim?

Özellikle üniversitelerin çok fazla olduğu büyük şehirlerde öğrencilerin üniversiteye uzak bir yurtta barınma sorunu doğabilmektedir. Örneğin üniversite kampüsü Anadolu yakasında bulunan bir öğrenciye Avrupa yakasından bir yurt çıkabilir. Bu sorunu yurt müdürüne danışarak çözebilirsiniz.

Arlas yurtlarında kaç yıl kalabilirim?

* Öğrenciler Arlas yurtlarında okudukları bölümün normal bitiş tarihine kadar barınabilir. Örneğin 4 yıllık bir programa kayıt olan öğrenci ilk yıl yurda kayıt olması halinde en fazla 4 yıl kalabilir.

* Okulu uzayan bir öğrenci en fazla okuduğu bölümünün normal bitiş yılı kadar yurtta barınabilir. Bölümünüz hazırlık dahil 5 yıllıksa 5 yıl kalabilirsiniz. Arlas bu konuda bir esneklik getirdi. Okulunu uzatan öğrenciler talebi halinde en fazla 1 yıl daha Arlas yurtlarında kalabilir.

* Ara sınıfta Arlas yurtlarında kalmaya hak kazanan öğrenciler için de benzer durum söz konusu. Örneğin 2.sınıfta yurtta kalmaya hak kazanan 4 senelik bölüm okuyan bir öğrenci yurtta en fazla 3 yıl barınabilir.

* Hazırlık sınıfları da normal eğitim sürecine dahildir. Yani hazırlık okuyan bir öğrenci ilk senesinde yurtta kalmaya hak kazanırsa yurtta en fazla 5 sene kalabilir.

Arlas yurt kuralları nelerdir?

* Yurt odalarında su ısıtıcısı gibi yangın çıkarabilecek eşyaların kullanımı yasaktır.
* Yurt odalarında alkol ve sigara vb. içeceklerin içilmesi yasaktır.
* Yurda giriş-çıkış saatleri ve oda temizliğinize dikkat etmelisiniz. Bunun dışında kavga, silah taşıma gibi klasik kuralları yazmamıza gerek yok.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir